Σε μια απογοητευτική νύχτα για τον Ολυμπιακό, ο Σάσα Βεζένκοφ κατάφερε να ξεχωρίσει...

Μια περίοδος με αρνητικά αποτελέσματα για τον Ολυμπιακό είναι αυτή που διανύουμε στην Euroleague, με εξαίρεση το «διπλό» στο Μαυροβούνιο με την Μπούντουτσνοστ. Βέβαια το ματς στο Μιλάνο που ήταν εξ’ αρχής δύσκολο έγινε ακόμα δυσκολότερο μετά τον τραυματισμό του Βασίλη Σπανούλη. Μια ακόμα ήττα, αλλά ακόμα και σε αυτό το ματς υπάρχουν πράγματα που μπορεί να κρατήσει ο Ντέιβιντ Μπλατ. Μεταξύ αυτών και τη νέα καλή εμφάνιση του Σάσα Βεζένκοφ.

Ο φόργουορντ του Ολυμπιακού έδωσε λύσεις. Τόσο στην αρχή, στην επίθεση, όταν δεν είχε ο Ολυμπιακός εύκολο καλάθι όσο και στην άμυνα. Είχε 10 πόντους με 5/6 δίποντα, αλλά και δύο κλεψίματα. Εάν, δε, δεν είχε φορτωθεί από νωρίς με 3 φάουλ θα είχε αγωνιστεί ενδεχομένως περισσότερο από τα 15:15 που έπαιξε. Το σημαντικό, όμως, είναι πώς αποτελεί κέρδος για τον Μπλατ η εμφάνισή του.

Σλούκας μοιραίος, Αταμάν φευγάτος!

Σε μια περίοδο που ο Αμερικανός κόουτς ψάχνει σταθερές στο παιχνίδι του Ολυμπιακού, ειδικά στο κομμάτι της επίθεσης, ένας ακόμα παίκτης που θα δώσει λύσεις είναι κάτι παραπάνω από πολύτιμος στη σκακιέρα του «ερυθρόλευκου» τεχνικού.