Ο Ολυμπιακός τα πήγε περίφημα σε ένα πολύ δυνατό φιλικό τεστ, επικρατώντας της Ρέιντζερς με 3-1 μέσα στη Σκωτία!

Ο Ολυμπιακός τα πήγε περίφημα σε ένα πολύ δυνατό φιλικό τεστ, επικρατώντας της Ρέιντζερς με 3-1 μέσα στη Σκωτίας! Ο Θρύλος ήταν καταιγιστικός απέναντι κυρίως στο 2ο ημίχρονο και πήρε πολύ καλό βαθμό σε ένα πολύ δυνατό φιλικό παιχνίδι.

Οι παίκτες του Ντιέγκο Μαρτίνεθ στο πρώτο ημίχρονο είχαν διάθεση να κυκλοφορήσουν τη μπάλα και να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, όμως οι γηπεδούχοι απείλησαν περισσότερο και ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης μίλησε όποτε χρειαζόταν.

Στην επανάληψη και με το σκορ στο 0-1, παρά την γρήγορη ισοφάριση της Ρέιντζερς, οι Πειραιώτες συνέχισαν να κινούνται σε υψηλά στάνταρ και με το πειστικό 1-3, έδειξαν ένα εξαιρετικό πρόσωπο απέναντι σε μια ομάδα που ήταν θεωρητικά πιο έτοιμη και παιγμένη.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!
Ο Θρύλος απάντησε άμεσα στην ισοφάριση της Ρέιντζερς ξαναπαίρνοντας το προβάδισμα. Εκπληκτική μπαλιά από τον Μαντί Καμαρά στην πλάτη της άμυνας και κεφαλιά από τον Μασούρα, ο Ελ Αραμπί δεν μπόρεσε με διπλή προσπάθεια μέσα από τη μικρή περιοχή να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα όμως ο Καρβάλιο που ακολουθούσε τη φάση ήταν εκείνος που με προβολή έγραψε το 2-1 στο 56′.

Ο Ροντινέι έκανε επέλαση από τα δεξιά αποφεύγοντας δύο αντιπάλους και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Καρβάλιο να κάνει το πλασέ και τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα βρίσκοντας σε πόδια αντιπάλου και αλλάζοντας πορεία για το 1-3 στο 70′ το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ μίας φιλικής αναμέτρησης όπου ο Θρύλος τα πήγε περίφημα.