«Κέρασαν» με 7αρα τον Πανσερραϊκό οι Νέοι του Θρύλου

Εκπληκτική εκτός έδρας εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Νέοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι συνέτριψαν τον Πανσερραϊκό με 0-7 για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή και προηγήθηκαν στο 31′ όταν μετά από κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ ο Χαραλαμπόγλου με σουτ άνοιξε το σκορ για το 0-1.

Τριάρα στην ΑΕΚ

Στο 44′ ο Ολυμπιακός έκανε δύο τα τέρματα του, με τον Μπάκουλα να πλασάρει από κοντά για το 0-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο αγώνας ήταν παράσταση για έναν ρόλο με τους Πειραιώτες να μην αφήνουν το πόδι από το γκάζι.

Λίγο πριν συμπληρωθούν 60 λεπτά παιχνιδιού ο Λώλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καρανάτσιος έκανε το 0-4.

Στο 74′ ήταν σειρά του Τουφάκη να βάλει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, γράφοντας το 0-5, πριν Λώλης (83′) και Λιατσικούρας (90+1′) υπογράψουν με δικά τους γκολ το άνετο πέρασμα του Ολυμπιακού από τις Σέρρες.

Επόμενος αγώνας για την Κ19 του Θρύλου είναι με αντίπαλο τον Ατρόμητο εντός έδρας, πριν το μεγάλο παιχνίδι με τη Ναντ για το Final Four του UEFA Youth League.

Πανσερραϊκός: Τσομπανίδης, Τριανταφύλλου, Παπαδημητρίου, Καλιόγλου, Χάβος, Κοσμίδης, Πρεστί, Μυλωνάς, Σαλβάνος, Μαυρόπουλος, Ματσικόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Έξαρχος, Κουτσογούλας (66′ Αρσενίδης), Πρεκατές (23′ Παναγάκος), Δάμα, Τανούλης, Λιατσικούρας, Καρανάτσιος, Μπάκουλας (46′ Λώλης), Χαραλαμπόγλου, Πνευμονίδης (66′ Τουφάκης), Αλαφάκης (71′ Χρήστου).