Ο Ολυμπιακός απέδειξε την ανωτερότητά του απέναντι στον ΠΑΟΚ, νικώντας τον με 2-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης», το βράδυ της Κυριακής.

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ με 2-1 στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.

Μετά το πρώτο 20λεπτο ο Θρύλος πάτησε γκάζι και «καθάρισε» τη νίκη, καθώς πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων.

ΑΡΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Live Streaming

Αρχικά ο Αγκιμπού Καμαρά άνοιξε το σκορ στο 22’ και στο 31’ ο Μασούρας με ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να είχε πετύχει και άλλα γκολ, αφού Ελ Αραμπί και Α. Καμαρά είδαν τις προσπάθειές τους να σταματούν στο δοκάρι. Ο ΠΑΟΚ είχε μόλις μία τελική στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο 58’ είχαν τη μοναδική τους αξιόλογη στιγμή, μέχρι το γκολ του Μουργκ (81’), με το δοκάρι του Μιχαηλίδη.