Το βράδυ του Σαββάτου, η ομάδα Ανδρών βόλεϊ του Ολυμπιακού κατέκτησε το 18ο Κύπελλο στην ιστορία της, το οποίο ο Τράβιτσα έβαλε στη θέση του.

Το βράδυ του Σαββάτου (30/03), η ομάδα Ανδρών βόλεϊ του Ολυμπιακού κατέκτησε το 18ο Κύπελλο στην ιστορία της!

Μετά από έναν εντυπωσιακό τελικό στη Λάρισα, οι παίκτες από τον Πειραιά επικράτησαν με 3-2 επί του Μίλωνα, αυξάνοντας έτσι τον αριθμό των τίτλων του συλλόγου στους 307 στα βασικά ομαδικά αθλήματα!

Την Κυριακή (31/03), οι πρωταθλητές επέστρεψαν στο Ρέντη, με τον αρχηγό Τράβιτσα να τοποθετεί το τρόπαιο στη θέση του, όπως φαίνεται σε ένα όμορφο βίντεο που δημοσίευσε ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός!