Ισόπαλη με το σκορ να λήγει 1-1, ήρθε η Νότιγχαμ Φόρεστ απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας για την 30η αγωνιστική της Premier League.

Στην ισοπαλία έμεινε η Νότιγχαμ Φόρεστ στην έδρα της, με αντίπαλο την Κρίσταλ Πάλας. Οι ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη, έμεινε στο 1-1 με τους Λονδρέζους, ενώ μάλιστα είχε βρεθεί και πίσω στο σκορ, καταφέρνοντας εν τέλει να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Συγκεκριμένα, στο 11ο λεπτό ο Ματέτα άνοιξε το σκορ για την Κρίσταλ Πάλας και οι «κόκκινοι» απάντησαν στο 61ο λεπτό με το γκολ του Γουντ, φέρνοντας και πάλι το παιχνίδι σε ισορροπία. Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης δεν υπήρξε άλλο γκολ και το 1-1 παράμεινε για τις δύο ομάδες.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Με αυτή την ισοπαλία, η Νότιγχαμ βρίσκεται στην 17η θέση της Premier League με 22 βαθμούς, ενώ η Κρίσταλ Πάλας στην 14η με 30 βαθμούς. Να υπενθυμίσουμε πως στη Φόρεστ έχουν αφαιρεθεί 4 βαθμοί και μένουν ακόμα 8 αγωνιστικές για το φινάλε του πρωταθλήματος.