Όλα όσα δήλωσε ο προπονητής της Β΄ ομάδας του Ολυμπιακού, Αριέλ Ιμπαγάσα μετά την ισοπαλία με την Ηλιούπολη.

Σε ένα ματς στο οποίο ήταν καλύτερος, ο Ολυμπιακός Β’ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ηλιούπολη. Ο Θρύλος έμεινε στο 0-0, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2. Οι «ερυθρόλευκοι» δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στο γκολ. Γεγονός που τους στέρησε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην πρεμιέρα τους στις επίσημες υποχρεώσεις για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Ο προπονητής της ομάδας Αριέλ Ιμπαγάσα μετά το τέλος της αναμέτρησης, δήλωσε:

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

«Είμαστε λυπημένοι με το αποτέλεσμα. Νομίζω ότι στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά, κάναμε ευκαιρίες και η ομάδα ανταποκρίθηκε παρά τη δύσκολη ώρα κατά την οποία αγωνιστήκαμε. Η ομάδα έπαιξε, προσπάθησε, δημιούργησε καταστάσεις, αμύνθηκε καλά. Είναι κρίμα που στο πρώτο ημίχρονο δε βάλαμε κάποιο γκολ. Η αλήθεια από την άλλη είναι ότι αμυνθήκαμε καλά σε μια προσπάθεια που θα μπορούσε να γίνει το 0-1, λειτούργησε καλά ο Παπαδουδης και ο Κουτσίδης.

Ξεκινήσαμε καλά στο δεύτερο ημίχρονο, είχαμε πάλι ευκαιρίες. Ο αντίπαλος κέρδιζε τις δεύτερες μπάλες και εκεί είχαμε ένα μικρό πρόβλημα. Στις στατικές φάσεις αμυνόμασταν καλά.

Αυτή ήταν μόνο η αρχή στο πρωτάθλημα. Ξέρουμε ότι έχουμε βαθμούς μείον, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε την καθημερινή δουλειά με σκοπό τη βελτίωση. Η ομάδα σε γενικές γραμμές έκανε ο,τι έπρεπε για να νικήσει αν και με δέκα παίκτες στα τελευταία λεπτά. Βγήκε μπροστά και είναι κρίμα το αποτέλεσμα αυτό. Η ομάδα λειτούργησε καλά».