Σε ακόμη ένα παιχνίδι της Super League 2 είδαμε... περίεργες διαιτητικές αποφάσεις σε βάρος του Ολυμπιακού Β', απέναντι στην Ηλιούπολη.

Ο Ολυμπιακός Β αντιμετώπισε την Ηλιούπολη στην 10η αγωνιστική της Super League 2, και πήρε τη πρώτη του εκτός έδρας νίκη με 0-1 μετά το γκολ του Πέτρου Μπαγκαλιάνη στο 10ο λεπτό. Μάλιστα ήταν η πρώτη ήττα των γηπεδούχων στην έδρα τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Ωστόσο σε ακόμη έναν αγώνα είδαμε περίεργα πράγματα από την διαιτησία. Περίεργα μεν, γνωστά δε σε όσους βλέπουν το πρωτάθλημα της 2ης κατηγορίας. Ο διαιτητής Παπαγεωργόπουλος από την Αρκαδία και οι βοηθοί Ισακωβίδης (Λακωνίας) και Μανούρας (Δ.Αττικής) στο δεύτερο ημίχρονο, κάπως τα… «έχασαν». Ξαφνικά άρχισαν τα απανωτά λάθη απέναντι στην ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα. Φαίνεται, η Ηλιούπολη πρέπει να βρίσκεται στα play offs.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Ξεκίνησαν να σφυρίζουν ανύπαρκτα φάουλ γύρω από την περιοχή του Ολυμπιακού, οσφάιντ που δεν είδαν ποτέ και προσπαθούσαν γενικά με κάθε τρόπο να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις ισοφάρισης της Ηλιούπολης. Ωστόσο, στις επιθέσεις του Ολυμπιακού τα έβλεπαν… όλα! Αμέσως οφσάιντ και επιθετικά φάουλ σχεδόν σε κάθε επίθεση! Παρά τις… φιλότιμες προσπάθειες τους όμως, η δεύτερη ομάδα του Θρύλου τους χάλασε τα σχέδια και πήρε την νίκη που ήθελε.