Ο Ολυμπιακός Β' πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση και πέρασε με το τρίποντο από την Ηλιούπολη για τη 12η αγωνιστική της Super League 2!

Ο Ολυμπιακός Β’ πήρε την πρώτη εκτός έδρας νίκη του στην φετινή Super League 2, κερδίζοντας με 0-1 την ομάδα της Ηλιούπολης.

Με το θετικό αποτέλεσμα λοιπόν στη 12η αγωνιστική, συνέχισε το αήττητο σερί του και ανέβηκε ψηλότερα στη βαθμολογία. Οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν πολύ καλή εμφάνιση, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και πήραν τους 3 πολύτιμους βαθμούς. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Πέτρος Μπαγκαλιάνης στο 10ο λεπτό.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Μετά λοιπόν από αυτή τη νίκη, οι Πειραιώτες οδεύουν στην διακοπή των Χριστουγέννων με καλή ψυχολογία για την κρίσιμη συνέχεια.

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα (74′ Παπακανέλλος), Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βλαχομήτρος (87′ Κωστούλας), Μπαγκαλιάνης, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεϊτά (82′ Κεραμίδας), Μουζακίτης, Αργυρίου (82′ Κατσουλίδης).