Οι «ερυθρόλευκες» δεν κατάφεραν να πάρουν την τρίτη νίκη σήμερα (24/4) κόντρα στον ΠΑΟ και να καθαρίσουν το πρωτάθλημα, καθώς οι «πράσινες» ισοφάρισαν.

Τα κορίτσια του Ολυμπιακού δεν κατάφεραν να κάνουν το 3-1 σήμερα κόντρα στον Παναθηναϊκό αφού ο ΠΑΟ έφερε ισοπαλία με 2-2 και νίκησε με 3-1 στο σημερινό ματς.  Έτσι η στέψη των κοριτσιών του Θρύλου, παρατείνεται για το Σάββατο στο «Ρέντη», στον πέμπτο τελικό για το βόλεϊ στην α1 γυναικών.

Οι «ερυθρόλευκες» κυπελούχες το πάλεψαν στο Μετς, πήραν ένα σετ και το 4ο σετ πήγαινε στον πόντο και τώρα είναι πανέτοιμες για τη στέψη του πρωταθλήματος στο Ρέντη και να κάνουν και εκείνες το νταμπλ στο βόλεϊ όπως και το βόλεϊ ανδρών, κόντρα στις αιώνιες.

Αποχαιρέτησε τον Θρύλο ο Καστελάνι (photo)