Το δικό του σχόλιο για το τελικό αποτέλεσμα στη Λιβαδειά κόντρα στον Θρύλο, έκανε ο προπονητής του Λεβαδειακού, Γιάσμινκο Βέλιτς.

Ο προπονητής του Λεβαδειακού, Γιάσμινκο Βέλιτς, έμεινε ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του παρά την ήττα με 1-0 από τον Ολυμπιακό. Ο ίδιος, μίλησε μετά το ματς και τόνισε πως οι γηπεδούχοι άξιζαν κάτι παραπάνω.

Διαβάστε όσα είπε:

«Πολλά μπράβο στους ποδοσφαιριστές μου για την πολύ μεγάλη προσπάθεια. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ως ίσος προς ίσο τον Ολυμπιακό. Να μην πω πως τον πιέζαμε. Στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος, είχαμε προβλήματα. Περιμέναμε το ημίχρονο για να κάνουμε μεγάλες αλλαγές.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Στο 40’ δυστυχώς δεχτήκαμε γκολ από μια αμφισβητούμενη φάση, που δεν ξέρω και δεν έχει σημασία αν ήταν οφσάιντ. Κάναμε αλλαγές στον τρόπο που στεκόταν η ομάδα. Υπήρχε διάστημα που είχε τρικυμία ο Ολυμπιακός, όταν κάναμε 2-3 καλές φάσεις. Στο τέλος πιέσαμε και έπαιξαν μονάχα με μεγάλες μπαλιές.

Κρίμα για την προσπάθειά μας κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, που δεν επιβραβεύτηκε έστω με έναν βαθμό. Σε κάποια ματς που χάσαμε όπως σήμερα και με τον Βόλο, θα μπορούσαμε να έχουμε κάτι παραπάνω βαθμολογικά.

Χρειαζόμαστε χρόνο. Ο ένας μήνας θα είναι χρήσιμος για εμάς. Αυτή τη στιγμή είμαστε με 14 παίκτες εδώ και 2-3 εβδομάδες, όχι μόνο στα ματς αλλά είναι δύσκολο να προπονείσαι καθημερινά να αποκτάς τη συνοχή που έχουμε κι αυτό οφείλεται στους παίκτες μας».