Ο Σαντιάγκο Έσε συνεχίζει να σπάει τα κοντέρ, καθώς αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο της ομάδας της Αργεντινής κάτω των 23 ετών.

Ένα ακόμη 90λεπτο έπαιξε ο Σαντιάγκο Έσε, καθώς έπαιξε σε όλο το ματς της Εθνικής Αργεντινής Κ23. Ο μέσος του Ολυμπιακού, μετά την αλλαγή στο προηγούμενο φιλικό με την Παραγουάη, έπαιξε και στα 90 λεπτά, με την «αλμπισελέστε» να επικρατεί με 2-0 της αντιπάλου της, με δύο γκολ του Σιμεόνε (35’, 54’).

Το σύνολο του Χαβιέ Μασεράνο, θα δώσει ακόμα δύο φιλικά μέσα στον Ιούλιο, Αντίπαλοι του θα είναι το Ρουέν και η Γουινέα, ενώ οι αναμετρήσεις για τους Ολυμπιακούς Αγώνες για την Κ23 της Αργεντινής ξεκινούν στις 24 Ιουλίου.

Ολυμπιακός: Και… πού να παίξει με γεμάτο ρόστερ!