Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Αλμπέρτο Τζουλιάνι, έκανε το δικό του σχόλιο για τη νίκη της ομάδας επί της Στεάουα Βουκουρεστίου.

Τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στους «4» του Challenge Cup απέκτησε η ομάδα βόλεϊ Ανδρών, που επικράτησε με 3-1 σετ (23-25, 25-16, 25-16, 25-19) της Στεάουα Βουκουρεστίου, στον πρώτο ημιτελικό που διεξήχθη στο Ρέντη.

Ο Θρύλος αν και έχασε στις λεπτομέρειες το 1ο σετ, ανέτρεψε την κατάσταση, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και έκαμψε την αντίσταση της Ρουμάνικης ομάδας.

Ο Αλμπέρτο Τζουλιάνι, έκανε το δικό του σχόλιο για την αναμέτρηση.

Διαβάστε όσα είπε:

«Κατά τη γνώμη μου, ξεκινήσαμε νευρικά στο πρώτο σετ, στη συνέχεια βελτιωθήκαμε, η Στεάουα είναι μια πολύ δυνατή ομάδα, την ξέραμε πολύ καλά, την περιμέναμε να παίξει καλά, όπως και έγινε. Και βεβαίως, είμαστε χαρούμενοι για τη πρώτη νίκη που ήρθε, αλλά πρέπει να συγκεντρωθούμε, γιατί και το δεύτερο παιχνίδι θα είναι επίσης δύσκολο.

Το μπρέικ πόιντ ήταν το κλειδί του αγώνα, ειδικά στο μπλοκ. Σε κάποιες δύσκολες επιθέσεις, ακουμπήσαμε αυτές τις μπάλες, ήταν πολύ σημαντικό. Επίσης, το πώς διαχειριστήκαμε τα δύσκολα σερβίς τους. Το δεύτερο ματς, ελπίζω να έχει την ίδια εξέλιξη με το σημερινό. Σεβόμαστε πολύ τη Στεάουα, καθώς είναι μια πολύ δυνατή ομάδα και θέλουμε να συγκεντρωθούμε σε αυτό το παιχνίδι».