Με τα καλύτερα λόγια μίλησε για τον Στέφανο Τσιτσιπά ο Νόβακ Τζόκοβιτς μετά τη μεταξύ τους αναμέτρηση στο Paris Masters.

Σπουδαία αναμέτρηση για το Paris Masters, με τον Νόβακ Τζόκοβιτς να επικρατεί στις λεπτομέρειες με 2-1 σετ του Στέφανου Τσιτσιπά. Ο Σέρβος προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό, όμως μετά το παιχνίδι αποθέωσε τον Τσιτσιπά, λέγοντας πως είναι ένας από τους καλύτερους παίκτες στον κόσμο.

Διαβάστε όσα είπε:

«Προφανώς και είναι πολύ γλυκιά νίκη, κερδίζοντας ένα τέτοιο ματς απέναντι σε έναν από τους καλύτερους στον κόσμο. Ξεκίνησα πολύ καλά ξανά, με καθαρά χτυπήματα όπως και στα προημιτελικά.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Είχα τις ευκαιρίες μου στο 2ο σετ, αλλά δεν κατάφερα να πετύχω break. Το μομέντουμ άλλαξε, ο κόσμος μπήκε στο παιχνίδι και ο Στέφανος νομίζω ότι ανέβασε το επίπεδό του».