Πρωταγωνιστής κατάφερε να γίνει σε μόλις 2 λεπτά ο Κώστας Τσιμίκας στον αποκλεισμό της Λίβερπουλ από τη συνέχεια του Champions League κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Την ήττα γνώρισε η Λίβερπουλ με 1-0 απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης και αποκλείστηκε από τη φάση των «8» του Champions League.

Ο Κώστας Τσιμίκας μπορεί να πέρασε ως αλλαγή στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου, κατάφερε όμως να κάνει αισθητή τη παρουσία του σε δύο φάση του αγώνα. Στην πρώτη όταν έβαλε το σώμα του στο σουτ του Ροντρίγκο και γλίτωσε την ομάδα του από δεύτερο γκολ, φάση που ελέγχθηκε στο VAR για χέρι με το διαιτητή να δείχνει «συνεχίζεται».

Δεν το χωνεύει ο Τζέκο με τίποτα: «Αν είσαι τυχερός…»

Στη συνέχεια όμως γνώρισε την κίτρινη κάρτα για χτύπημα με το χέρι στο πρόσωπο του Θεμπάγιος.