Ο Ολύμπιακός έχει ανάγκη ένα γρήγορο γκολ απόψε.

Ώρα για να μάθουμε ποιοι θα βρεθούν στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε (12/04, 19:30) την ΑΕΚ για τα ημιτελικά του θεσμού, με την ομάδα να έχει να δώσει μία πολύ δύσκολη αποστολή.

Ένα παιχνίδι στο οποίο η ομάδα θα ψάξει το γρήγορο γκολ, μιας και χρειάζεται από τρία και πάνω για να μπορέσει να πάρει την πρόκριση (ή σε πρώτη φάση να στείλει το ματς στην παράταση).

Στον κόσμο του ο… Καρτάλ: «Η Φενέρ άξιζε να περάσει…»

Ο Ανιγκό, αναμένεται να ξεκινήσει αυτή τη φορά βασικό τον Μπιέλ. Και πως να μην το κάνει, όταν ο Ισπανός έχει δείξει ότι σε όλα τα παιχνίδια μπαίνει με ένταση και εκρηκτικότητα. Ουκ ολίγες φορές έχει σκοράρει στα πρώτα λεπτά αγώνα, ενώ σε άλλες έχει δημιουργήσει μεγάλες ευκαιρίες για γκολ.

Είναι πολύ σημαντικός για απόψε ο Ισπανός.