Ο Γκάρι πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο με αντίπαλο τον ΟΦΗ και κατάφερε να κάνει το 1-1 για τον Ολυμπιακό.

Μετά την καλή εμφάνιση κόντρα στην Κάραμπαχ, ο Γκάρι Ροντρίγκες ήρθε να δώσει συνέχεια με γκολ. Ο 31χρονος εξτρέμ πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο με αντίπαλο τον ΟΦΗ για να μπορέσει να βάλει δύσκολα στην άμυνα των Κρητικών.

Από την αρχή που μπήκε στο γήπεδο, ο Γκάρι έδειξε διάθεση και ότι θέλει να ταλαιπωρήσει τους αντιπάλους του. Τελικά στο 58′, ήταν η στιγμή του. Μετά από «μαγική» πάσα του Χάμες Ροντρίγκες, έκανε το 1-1 για τον Ολυμπιακό.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Το ευχάριστο ήταν ότι στο πρώτο του σουτ, ο Ροντρίγκες βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα (100% επιτυχία). Ο Ολυμπιακός χρειάζεται την αποτελεσματικότητα, πόσο μάλλον από τα «φτερά». Όσο μένει υγιής ο Γκάρι, θα βλέπουμε όλοι και καλύτερη εικόνα από αυτόν.