Μια απίθανη γκολάρα έβαλε με την Εθνική ομάδα της χώρας του ο Γκάρι Ροντρίγκες

Ο Γκάρι Ροντρίγκες μπήκε ως αλλαγή στο 63ο λεπτό του παιχνιδιού και στις καθυστερήσεις με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Ο άσος του Ολυμπιακού απέφυγε τον αντίπαλο που βρέθηκε μπροστά του και κεραυνοβόλησε τον τερματοφύλακα της Λιβερίας, γράφοντας το 2-1. Ένα γκολ «χρυσάφι» για την εθνική του ομάδα, η οποία χάρη σε αυτόν κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκης στα Προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Το Πράσινο Ακρωτήρι έφτασε τους 4 βαθμούς σε τρία παιχνίδια και παρέμεινε στο… κυνήγι της Νιγηρίας του Χένρι Ονιεκούρου (σ.σ δεν κλήθηκε επειδή είναι τραυματίας), η οποία βρίσκεται στην πρώτη θέση με 6 βαθμούς σε δύο αγώνες.

Αυτή ήταν η 31η συμμετοχή του Γκάρι Ροντρίγκες με την εθνική ομάδα του Πράσινου Ακρωτηρίου, με τον 31χρονο μεσοεπιθετικό να σκοράρει για 6η φορά με το εθνόσημο. Αξίζει να σημειώσουμε ότι το παιχνίδι έγινε στην Ακρα, πρωτεύουσα της Γκάνας και όχι στην Λιβερία.