Οι Πειραιώτες αντιμετωπίζουν την Γκενκ εκτός έδρας (21:00, Cosmotesport1), με στόχο να προστατέψουν το 1-0 του «Γ. Καραϊσκάκης» και να προκριθούν στα playoffs του Europa League.

Η μεγάλη ευρωπαϊκή ώρα της ρεβάνς με την Γκενκ έφτασε!

Ο πρώτος «εκλεκτός» του Μεντιλίμπαρ! (video)

Μόλις τα καταφέρουν θα βρουν στον δρόμο τους στην επόμενη φάση την Τσουκαρίτσκι, ενώ στο απευκταίο σενάριο του αποκλεισμού θα αντιμετωπίσει στα playoffs του Europa Conference League την Αδάνα Ντεμιρσπόρ κατά πάσα πιθανότητα, καθώς έχει επικρατήσει 5-1 στο πρώτο ματς με την Όσιγιεκ.

Υπενθυμίζεται ότι τα εκτός έδρας γκολ δεν μετράνε και σε περίπτωση ισορροπίας στα τέρματα έπειτα από την ολοκλήρωση και του 2ου 90λεπτου θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.