Εάν δεν είχαμε τα έκτροπα, ο Ολυμπιακός θα έβαζε και άλλα γκολ, καθώς βρισκόταν βσε καλό μομέντουμ...Εν ολίγοις... γλίτωσαν!

Όλα αυτό που συνέβη έχει το ενδιαφέρον του. Διότι μετά τα «ντου» που έκαναν οι οπαδοί του ΠΑΟ γλίτωσαν τη συντριβή στον αγωνιστικό χώρο. Στο 70ό λεπτό διεκόπη η αναμέτρηση με το σκορ στο 0-1.

Είχε ακόμα παραπάνω από 20 λεπτά και ήταν θέμα χρόνου να μπει και το δεύτερο και το τρίτο και πάει λέγοντας. Κι αυτό μάλλον δεν το άντεχαν οι οπαδοί του ΠΑΟ. Έβλεπαν πώς έρχονται το δεύτερο, το τρίποντο γκολ.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Με όσα συνέβησαν θα το χάσουν το ματς με 0-3, αλλά όχι μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Εκεί την γλίτωσαν με ό,τι συνέβη…