Απόψε στις 22:00 θα δείτε στο MEGA τον ιταλικό εμφύλιο στο Μιλάνο ανάμεσα σε Μίλαν και Ίντερ για τον ημιτελικό του Champions League.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο πρώτος ημιτελικός του Champions League ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι. Απόψε στις 22:00 θα δείτε στο MEGA τον ιταλικό εμφύλιο στο Μιλάνο ανάμεσα σε Μίλαν και Ίντερ.

Δύο καταπληκτικά γκολ καθόρισαν το αποτέλεσμα 1-1 του πρώτου ημιτελικού Ρεάλ-Σίτι και έφεραν σε απόλυτη ισορροπία το κορυφαίο ζευγάρι στο Champions League πριν τη δεύτερη αναμέτρηση στο Μάντσεστερ, η οποία θα μεταδοθεί ζωντανά από το Μega την επόμενη Τετάρτη το βράδυ.

Οι Μαδριλένοι πανηγυρισαν το γκολ στο 36 λεπτό με σκόρερ τον Βινίσιους. Ο 22χρονος Βραζιλιάνος φορ παρέλαβε την μπάλα από τον Καμαβινγκά, ζύγισε τα βήματά του και εξαπέλυσε το σουτ για το 1-0 της γηπεδούχου.

Εξίσου εντυπωσιακό και το γκολ ισοφάρισης της Αγγλικής ομάδας στο 67′. Πάσα του Γκιουντογκάν στον Ντεμπρόινε, κεραυνός του Βέλγου στη γωνία και 1-1.

Η μοναδική φάση που λύγισε ο Κουρτουά. Ο τερματοφύλακας της Ρεαλ επενέβη αποτελεσματικά στο σουτ του Ντεμπροινε στο 8′, σε αντίστοιχο του Ρόντρι στο 14΄ και πάλι στο πλασέ του Ντεμπρόινε στο 52ο λεπτό, εξαιρετικές επεμβάσεις απο τον Βέλγο.

Όμως και ο Εντερσον κράτησε το σκορ στο 1-1 με τις αποκρούσεις αρχικά στο 78′ σε κεφαλιά του Μπενζεμά και πριν τις καθυστερήσεις στο βολέ του Τσουαμενί. Το βαρύ πυροβολικό της Σίτι Ερλινγκ Χάαλαντ εξουδετερώθηκε από την ισπανική άμυνα. Μάλιστα ο πατέρας του Νορβηγού άσου και συγγενείς του απομακρύνθηκαν από τις θέσεις των επισήμων λόγω αλγεινής συμπεριφοράς. Ο Άλφι Χάαλαντ έκανε άσεμνες χειρονομίες και έριχνε τροφιμα στους θεατές.

Απόψε στο Μιλάνο τη σκυτάλη παίρνει το κλασικό ιταλικό ντέρμπι Μίλαν-Ίντερ σε ζωντανή μετάδοση από το MEGA στις 22:00. «Εμφύλια» σύρραξη σε κοινή έδρα χωρίς προγνωστικά και μεγάλο ερώτημα τη συμμετοχή του Ραφαέλ Λεάο για τη Μίλαν.

Πηγή: megatv.com