Διαβάστε τι δήλωσε ο προπονητής της ομάδας Παίδων του Θρύλου, Βασίλης Σπέρτος, μετά τη νίκη επί του Άρη στον ημιτελικό της Super League Κ15!

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Άρη με 3-1 στον ημιτελικό του Final Four K15 και προκρίθηκε στον τελικό της Τρίτης (21/5), όπου θα αντιμετωπίσει Παναθηναϊκό ή ΠΑΟΚ!

Ο προπονητής των Παίδων του Ολυμπιακού, Βασίλης Σπέρτος, σε δήλωσή του μετά το τέλος του ημιτελικού με τον Άρη και την πρόκριση στον τελικό, δήλωσε:

Στο Florida State ο Ροζακέας!

«Θεωρώ ότι ήταν ένα παιχνίδι το οποίο από την αρχή το ελέγχαμε πλήρως. Είχαμε αρκετές καλές στιγμές, σημειώσαμε δύο γκολ και θα μπορούσαμε να βάλουμε και παραπάνω. Φτάνοντας προς το ημίχρονο τα παιδιά δεν μπόρεσαν να διαχειριστούν τα συναισθήματα τους 2-0 και έτσι δεχτήκαμε ένα γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο βγήκαμε με στόχο να έχουμε ένα καθαρό μυαλό, για 10 με 15 λεπτά δεν το καταφέραμε, αλλά όταν σημειώσαμε το 3-1 ήρθε και πάλι η ηρεμία στα παιδιά και την ομάδα γενικότερα και έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας θεωρώ πως είναι μία δίκαιη νίκη για τον Ολυμπιακό.

Τώρα θα πρέπει να συγκεντρωθούμε και να δουλέψουμε τις ημέρες που έχουμε μπροστά μας για τον τελικό και να διεκδικήσουμε την κατάκτηση του πρωταθλήματος».