Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Άρη με 3-1 στο Final Four K15 και προκρίθηκε στον τελικό της Τρίτης (21/5), όπου θα αντιμετωπίσει Παναθηναϊκό ή ΠΑΟΚ!

Η ομάδα Παίδων του Ολυμπιακού επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί στο παιχνίδι με τον Άρη στο Final Four της Super League Κ15, επικράτησε με 3-1 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό της Τρίτης (21/5), όπου θα βρει απέναντι του έναν εκ των ΠΑΟΚ ή Παναθηναϊκού.

Το ματς

Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Παπαγεωργίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 35 μέτρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, αιφνιδιάζοντας τον τερματοφύλακα Σαββουλίδη του Άρη

Στο 33’, ο Σιώζιος έκανε ωραία ατομική ενέργεια, βρήκε χώρο και εξαπέλυσε δυνατό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Παπασαραφιανός κατάφερε να πάρει κεφαλιά στην καρδιά της «ερυθρόλευκης» άμυνας και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για να μειώσει σε 2-1 για τον Άρη.

Ο Ολυμπιακός κλείδωσε το ματς στο 55ο λεπτό, όταν ο Λαζαρίδης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των παικτών του Άρη που δεν απομάκρυναν την μπάλα και με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-1!

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός (Σπέρτος): Ταβουλάρης, Σιώζιος, Τσαλαπατανάκης, Φαρίνης (65’ Μάρας), Γούσιος, Μωυσιάδης (66’ Γορανίτης), Αγγελόπουλος (56’ Χριστίδης), Παπαγεωργίου(77’ Λεοντόπουλος), Λαζαρίδης (77’ Μαγλογιάννης), Σεφερλής, Παναγόπουλος.

Άρης (Γιαπουτζής): Σαββουλίδης, Παπαδόπουλος, Βοριαζίδης, Ευστρατίου, Γέργος, Αμπελάς, Κυριαζής, Σιούτας, Τοζίδης, Παπασαραφιανός, Παπαδόπουλος.