Πολύ ιδιαίτερο το στατιστικό του Ελ Αραμπί, που σκοράρει συνεχώς, ερχόμενος από τον πάγκο!

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί έχει φτάσει τις 22 συμμετοχές φέτος με τον Θρύλο και οι περισσότερες από αυτές, είναι από τον πάγκο, ερχόμενος ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Μαροκινός, παρά το γεγονός πως δεν ξεκινάει βασικός στα παιχνίδια, όταν μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα, βοηθώντας τον Ολυμπιακό, να πετύχει τους στόχους του.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Συγκεκριμένα, 642 λεπτά συμμετοχής, ο Ελ Αραμπί έχει σκοράρει 6 γκολ και σε όλα αυτά τα παιχνίδια μπαίνοντας ως αλλαγή.

Αναλυτικά η λίστα με τα παιχνίδια που ο Ελ Αραμπί έχει σκοράρει ερχόμενος από τον πάγκο:

• 20/8/2023Ολυμπιακός – Πανσερραϊκός 2-0, 90 λεπτά – πέτυχε το 2ο γκολ στο 87’.
  • 14/12/2023 Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 5-2, 26 λεπτά – πέτυχε το 5ο γκολ στο 67’.
  • 18/12/2023 Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός 0-1, 29 λεπτά – έδωσε τη νίκη με γκολ στο 65’.
  • 14/1/2024 Κηφισιά – Ολυμπιακός 2-3, 25 λεπτά – πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 85’.
  • 14/3/2024 Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός 1-6, 32 λεπτά – πέτυχε το 6ο τέρμα στο 103’.
  • 7/4/2024 Λαμία – Ολυμπιακός 1-5, 32 λεπτά – έκανε το 0-5 στο 85’.