Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος έκανε το δικό του σχόλιο μετά την ήττα του Ερυθρού Αστέρα από την Παρτιζάν για το πρωτάθλημα.

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος, ήξερε ότι θα έχει ένα απαιτητικό ξεκίνημα στον Ερυθρό Αστέρα. Και αυτό γιατί η ομάδα του, μέσα σε λίγα 24ωρα, έπρεπε να παίξει δύο φορές με την Παρτιζάν.

Μετά την ήττα στη Euroleague (για δύο πόντους) οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν στο πρωτάθλημα με 98-87. Ο έμπειρος coach, μίλησε για την ήττα της ομάδας του και το γεγονός, ότι πρέπει να περάσει τη δική του νοοτροπία στους παίκτες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ Live Streaming!

Διαβάστε όσα είπε:

«Παίξαμε καλή άμυνα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στη συνέχεια χάσαμε τη συγκέντρωσή μας και προσφέραμε εύκολο σκορ στον αντίπαλο.

Αντιδράσαμε, πλησιάσαμε από το -20 στο -6, αλλά δεν ήταν αρκετό. Θα πρέπει να βελτιώσουμε την άμυνά μας. Είμαστε σε μια μεταβατική περίοδο, οι παίκτες μαθαίνουν μια νέα φιλοσοφία.

Δεν είμαστε ικανοποιημένοι και αναλαμβάνω την ευθύνη. Είναι δική μου ευθύνη να φτιάξω την ομάδα όπως θέλω για να έχουμε καλά αποτελέσματα. Το πιο σημαντικό είναι να φτιάξουμε μια ομάδα με νοοτροπία νικητή».