Η Φούλαμ του Μάρκο Σίλβα διανύει εξαιρετική περίοδο φορμαρίσματος, νικώντας ξανά με 5-0 αυτή τη φορά τη Γουέστ Χαμ!

Ο Μάρκο Σίλβα και η ομάδα του, η Φούλαμ βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση. Ο πρώην κόουτς του Ολυμπιακού «διαλύει» με πεντάρες τους αντιπάλους του! Μετά τη Νότιγχαμ Φόρεστ, επόμενο θύμα του η αντίπαλος του Θρύλου στους ομίλους του Europa League. Την «φιλοδώρησε» με 5-0 για την 16η αγωνιστική της Premier League. Μάλιστα έφτασε τα 100 παιχνίδια στον πάγκο των Λονδρέζων, πετυχαίνοντας την 47η νίκη του.

Η Φούλαμ ήταν καταιγιστική και προηγήθηκε μετά από κεφαλιά του Χιμένες στο 22′, από γέμισμα του Παλίνια. 2-0 ο Γουίλιαν στο 31ο λεπτό μετά από πάσα του Περέιρα. Μάλιστα ο βραζιλιάνος δημιούργησε και τη φάση του 3-0 στο 41΄ που διαμόρφωσε ο Τόσιν. Ο Γουίλσον με όμορφο αριστερό σουτ έκανε το 4-0 στη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Βινίσιους στο 89′ μετά από ασίστ του Γουίλσον.