Τεσσάρα έριξε, σαν σήμερα το '74, ο Θρύλος στην ΑΕΚ!

Άλλη μια εμφατική νίκη επί της ΑΕΚ πέτυχε ο Θρύλος το 1974. Ο Ολυμπιακός ο οποίος έχει συνηθίσει στις μεγάλες νίκης απέναντι στην ΑΕΚ. Αυτή την φορά οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με 4-0 κόντρα της ένωσης, για την 27η αγωνιστική του τότε πρωταθλήματος!

Όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα το σκορ άνοιξε στο 48’ ο Δεληκάρης, ενώ στο 73’ ο Σταυρόπουλος έκανε το 2-0. Δύο λεπτά μετά, ο Τριαντάφυλλος έκανε το 3-0 και στο 78’ ο ίδιος παίκτης σκόραρε για το 4-0.

Κούγιας στο thrylos24.gr: «Μονο ο Μαρινάκης μπορούσε να το κάνει αυτό με τον Ολυμπιακό…»