Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα κέρδισε με σκορ 3-1 τη Καβάλα στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" για την 28η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.

Σαν σήμερα το 2011, ο Ολυμπιακός είχε ήδη κατακτήσει το πρωτάθλημα από την προηγούμενη αγωνιστική και παρά το γεγονός αυτό, επιθυμούσε να επικρατήσει επί της Καβάλας στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1, όπως και έκανε για 22η φορά, με σκορ 3-1!

Το πρώτο μισάωρο ήταν αργό, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο Νταβίντ Φουστέρ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 58’, κάτι που έφερε τη νίκη στην ομάδα του!

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Ο Νικουλάε προσωρινά ισοφάρισε στο 62’ σε 1-1, αλλά ο Ράφικ Τζιμπούρ με μια κεφαλιά σαν φωτοβολίδα και ο Κέβιν Μιραλάς, ο οποίος νίκησε τον Γκαλίνοβιτς, έκλεισαν το ματς μέσα σε τρία λεπτά, στο 64’ και στο 66’, χαρίζοντας τη νίκη στον Θρύλο.