Μια μεγάλη νίκη με 2-3 μέσα στην Νέα Φιλαδέλφεια με ανατροπή μάλιστα πήρε σαν σήμερα (20/1) το 2002 ο Ολυμπιακός κόντρα στην ΑΕΚ.

Ο Ντέμης Νικολαϊδης ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 8′ με τον Αλέκο Αλεξανδρή 14 λεπτά αργότερα να ισοφαρίζει για τους ερυθρόλευκους.

Η βαθμολογία και το πρόγραμμα της Σούπερ Λιγκ 1!

Η αθηναϊκή ομάδα όμως πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 42′ με τον Βασίλη Τσιάρτα, αλλά ο Θρύλος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, καθώς με γκολάρα του Τζιοβάνι στο 77′ και buzzer beater του Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς στις καθυστερήσεις του αγώνα πήρε ένα τεράστιο διπλό.