Σαν σήμερα ο Ολυμπιακός πήρε μια σημαντική νίκη επί της Ρουμπίν Καζάν με 0-1.

Σαν σήμερα, 14/2 το 2012, μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός στην παγωμένη Μόσχα επί της Ρούμπιν Καζάν με 0-1, παίρνοντας έτσι το προβάδισμα στην υπόθεση πρόκριση στους 16 του Europa League.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα μας πέτυχε ο Φουστέρ στο 71ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ το 0-1 διατήρησε ο Κάρολ στο 73ο λεπτό αποκρούοντας πέναλτι.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς και δικαιούταν να έχει σκοράρει και στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, όμως δεν τα κατάφερε. Ο Ολυμπιακός παρατάχθηκε στο «Λουζνίκι» λαμβάνοντας υπόψη τις εξωπραγματικές για εμάς καιρικές συνθήκες τω ν -15 βαθμών, οι οποίοι βέβαια ήταν πολύ καλύτεροι από τους -25 βαθμούς Κελσίου που έδειχνε το θερμόμετρο την προηγούμενη μέρα κατά τη προπόνηση της ομάδας μας στο «Λουζνίκι».

ΡΟΥΜΠΙΝ:Αρλάουσκις, Κούζμιν, Νάβας, Μποκέτι, Σαρόνοφ, Νέμοφ, Ριαζάντσεφ (Κασάεβ), Νάτκο, Καραντενίζ, Ντιάντιουμ (Ανσάλντι), Βαλντές (Μάρτινς).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:Μέγιερι, Τοροσίδη, Χολέμπας, Μέλμπεργκ (Παπάζογλου), Μαρκάνο, Μανιάτη, Μακούν, Ορμπάιθ, Φουστέρ (Κάρολ), Τζιμπούρ (Μοδέστο), Μιραλάς.