Το θυμούνται ακόμη...

Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα (22/11) πήρε ένα τεράστιο αποτέλεσμα κόντρα στον Ηρακλή φιλοδωρώντας τον με 3 τέρματα σε μια ακόμη ευρεία νίκη απέναντι του στο .

Μια ακόμη μεγάλη εμφάνιση που συνδυάστηκε με εντυπωσιακή νίκη πέτυχε ο Θρύλος, σαν σήμερα, το 2008, απέναντι στον Ηρακλή. Οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο και επιβλήθηκαν με 3-0 του «Γηραιού».

Επιχείρηση… προσγείωσης από Μεντιλίμπαρ

Το σκορ για τον Θρύλο έκανε 1-0 στο 34ο λεπτό ο Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς, για να ακολουθήσει ο Μπελούτσι. Ο οποίος έκανε 2 τα τέρματα της ομάδας στο 38ο λεπτό.

Το τελικό 3-0 έφτιαξε με εξαιρετικό γκολ ο Ντούντου. Στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης, σφραγίζοντας μια άνετη, Θρυλική νίκη.