Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό σαν σήμερα πριν 10 χρόνια, κερδίζοντας τον ΠΑΟΚ με το εμφατικό σκορ 4-0 στο "Καραϊσκάκης".

Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα (10/11) πήρε ένα τεράστιο αποτέλεσμα κόντρα στον ΠΑΟΚ φιλοδωρώντας τον με 4 τέρματα σε μια ακόμη ευρεία νίκη απέναντι του στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”.

Συγκεκριμένα, γυρνάμε στη σεζόν 2013-14, σε ένα ματς όπου οι “ερυθρόλευκοι” έπαιξαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο.

Μεντιλίμπαρ σημαίνει γκολ και νίκες!

Ο χορός των γκολ άρχισε στο πρώτο ημίχρονο, με τον συνήθη ύποπτο, Κώστα Μήτρογλου να ανοίγει το σκορ στο 36ο λεπτό μετά από ασσίστ του Κάμπελ.

Τα τέρματα των Πειραιωτών διπλασίασε ο Σαβιόλα στο 60ο λεπτό. “Σέρβιρε” και πάλι ο Κοσταρικανός εξτρέμ.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χοσέ Χολέμπας, ο Νταβίντ Φουστέρ έκανε τρία τα τέρματα του Ολυμπιακού στο 74ο λεπτό.

Με την συμπλήρωση 80 λεπτών,ο Τζοέλ Κάμπελ, που “οργίαζε” στο συγκεκριμένο παιχνίδι, “βαρέθηκε” να μοιράζει και επέλεξε να εκτελέσει, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Λίγο βέβαια έλειψε να έχει και “γλυκό” για τον ΠΑΟΚ. Ο Νταβίντ Φουστέρ είδε την προσπάθεια του να καταλήγει στο δοκάρι στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.