Rising Stars U18 | Ο Παναθηναϊκός έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, επικρατώντας με σκορ 82-76 του Ολυμπιακού στο ντέρμπι της πρεμιέρας του Rising Stars U18.

Rising Stars U18 | Οι Ερυθρόλευκοι είχαν τα ηνία του παιχνιδιού στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως οι Πράσινοι έδειξαν χαρακτήρα στο τέλος, έκαναν την ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο και πήραν τη νίκη.

Κορυφαίος για το Παναθηναϊκό ήταν ο Δημήτρης Δεϊμέζης που σημείωσε 30 πόντους, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Εμμανουήλ Δήμου με 13. Από την άλλη πλευρά ο Γιώργος Σπηλιόπουλος πέτυχε 20 πόντους, ενώ ο Θωμάς Ζορμπάς είχε 15. Σε ρηχά νερά έμεινε ο Αμπόσι.

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 35-44, 54-59, 82-76