Πανευτυχής για τη νίκη (4-2) και την εμφάνιση του Ολυμπιακού κόντρα στην Άστον Βίλα ήταν στις δηλώσεις του ο Παναγιώτης Ρέτσος.

Ο Ολυμπιακός πήρε ένα μυθικό διπλό στην έδρα της Άστον Βίλα με 4-2 και πλέον έχει το πλεονέκτημα για την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Europa Conference League, κάτι που ο Παναγιώτης Ρέτσος το ξέρει καλά!

Ο αμυντικός του Θρύλου κέρδισε το πέναλτι από το οποίο προήλθε το τρίτο γκολ του Ελ Κααμπί και μετά το φινάλε της ιστορικής αναμέτρησης, δήλωσε τα εξής:

Καραπαπάς: «Μόνο οι πιστοί Ολυμπιακοί στον τελικό του Conference!» (photo)

«Είναι ο πρώτος ημιτελικός, έχουμε ακόμη έναν αγώνα. Μεγάλη νίκη, τεράστια χαρά, δεν ξέρω τι να πω. Έχουμε όμως ακόμα 90λεπτά, είδαμε τι μπορεί να κάνει μία τέτοια ομάδα μέσα σε 10-15 λεπτά.

Είναι και αυτή μία εξαιρετική ομάδα αλλά δείξαμε για ποιο λόγο είμαστε αυτή τη στιγμή στον ημιτελικό του Conference League, για ποιο λόγο βάλαμε τέσσερα γκολ στην Άστον Βίλα.

Ελπίζω αυτό συνεχιστεί και στο Καραϊσκάκης και με τον δικό μας κόσμο να πάρουμε την πρόκριση και να βρεθούμε στον τελικό.

Ο κόσμος είναι μεγάλο στήριγμα, τους ευχαριστούμε πάρα πολύ, τώρα ξέρουμε πως θα έχουμε στο πλευρό μας ακόμη περισσότερους και θα είναι μία φανταστική εμπειρία»