Πολύ μεγάλη εμφάνιση από την ομάδα νέων του Ολυμπιακού Κ19, παίρνοντας μια ακόμη νίκη, αυτή τη φορά στο Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο.

Η ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού πήρε μια ακόμη μεγάλη νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1-2 στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου.  Σημαντικό τρίποντο στην εξ’αναβολής 2η αγωνιστική της φετινής Super League K19.

Το πρώτο ημίχρονο:

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση με δύο κλασικές ευκαιρίες των Μπάκουλα και Καρανάτσιου. Στο 15ο λεπτό, άνοιξαν μάλιστα το σκορ, με κεφαλιά του Κουτσογούλα έπειτα από έξυπνη σέντρα του Χαραλαμπόγλου.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Συνεχίζοντας τις ευκαιρίες και φτάνοντας στο 30ο λεπτό ο Ολυμπιακός είχε και δοκάρι. Ο Χαραλαμπόγλου με όμορφο σουτ προσπάθησε να σκοράρει, αλλά το 0-1 ήταν το τελικό σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο:

Οι Πειραιώτες συνέχισαν την δημιουργία φάσεων και βρήκαν νωρίς το δεύτερο τους γκολ. Στο 51ο λεπτό ο Καρανάτσιος έκανε σουτ εντός περιοχής που απέκρουσε ο Σαρακινλής, για να έρθει με κεφαλιά-ριμπάουντ ο Χαραλαμπόγλου και να σημειώσει το 0-2.

Μάλιστα οι «ερυθρόλευκοι» είχαν και δεύτερο δοκάρι στο 56′, μετά από πλασέ του Αλαφάκη. Ωστόσο, εξαιτίας της δυνατής βροχής εκεί έπεσε και ο αγωνιστικός ρυθμός.

Αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, μειώνοντας σε 1-2 στο 65′, με μακρινό σουτ από τον Γκέζο. Παρ’όλα αυτά, οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου δεν είχαν πρόβλημα να διαχειριστούν τον αγώνα ως το τέλος και να πάρουν το ματς.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού είναι εκτός έδρας απέναντι στον ΟΦΗ.

Ατρόμητος (Π. Κοντοβράκης): Σαρακινλής, Γκόλφης, Σαρηγιάννης, Δημοσθενιάδης, Μπέης, Βαμβακούσης, Πιζανιάς (57′ Λοϊζίδης), Μπάτος (57′ Χότσα), Τσαγγάρης (75′ Κοπανίδης), Λέντζας (83′ Λιόσης), Γκέζος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Έξαρχος, Κουτσογούλας, Πρεκατές (70′ Χρήστου), Δάμα, Πλειώνης, Λιατσικούρας, Δαρβίρας (70′ Τουφάκης), Μπάκουλας, Χαραλαμπόγλου, Καρανάτσιος (60′ Πνευμονίδης), Αλαφάκης (83′ Ρολάκης).