Πρώτο παιχνίδι για τον Στέφαν Γιόβετιτς στο «Καραϊσκάκη», ο οποίος παραλίγο να κάνει το 3-3 με τη Φράιμπουργκ.

Πρώτο ματς στον ναό για τον Στέφαν Γιόβετιτς. Ο Μαυροβούνιος επιθετικός, πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο στη θέση του Μασούρα. Σκοπός του κόντρα στη Φράιμπουργκ, ήταν να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Κάτι που δεν… απείχε πολύ για να το καταφέρει.

Η γερμανική ομάδα είχε πάρει προβάδισμα στο 86′, κάνοντας το 3-2. Μόλις δύο λεπτά αργότερα, ο Στέφαν είχε τη δική του μεγάλη ευκαιρία.

Ο λόγος που αγωνίστηκε ο «ανενεργός» Ανδρούτσος

Ο ανεβασμένος Ροντινέι, έκανε μία κίνηση από τα δεξιά. Έβγαλε πάσα στο ύψος του πέναλτι. Ο Γιόβετιτς έκανε σωστά με τη μία το αριστερό σουτ. Η μπάλα όμως δεν του έκανε το χατίρι και κατέληξε ελάχιστα άουτ.