Ένα ξεχωριστό στατιστικό και ρεκόρ έχει ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα με αήττητο σερί.

Ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα με 4-1 τη Λαμία και συνέχισε ένα εκπληκτικό σερί αγώνων, στους οποίους όταν βρίσκεται μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο, νικάει πάντα!

Συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν το απόλυτο 14/14 στα παιχνίδια τους, όταν βρίσκονται μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (2-2): Όταν «ξύπνησε», πήρε αυτό που ήθελε!

Επίσης, ο Θρύλος παραμένει αήττητος, στα τελευταία 28 παιχνίδια της Super League όταν προηγείται στα πρώτα 45 λεπτά, έχοντας 26 νίκες και δύο ισοπαλίες, με την τελευταία ήττα να  καταγράφεται στις 18 Σεπτεμβρίου του 2022, από τον Άρη, με σκορ 2-1.