Ο Παναθηναϊκός, από… σπόντα κατέκτησε ένα πρωτάθλημα σε επίπεδο Εφήβων, και κάνει τα πάντα ώστε να δικαιολογήσει τον… ψεύτικο ύμνο του.

Ο Παναθηναϊκός είναι η ομάδα που… σαρώνει στην χώρα! Τι; Δεν είναι έτσι; Μα ο ύμνος του αναφέρει «πρωταθλητής σ’ όλα τα σπορ παντοτινέ…». Όμως, σε ομαδικά αθλήματα έχουν να δουν τίτλο με το σταγονόμετρο. Και ειδικά στο πόλο Ανδρών. Κανένα Κύπελλο και κανένα Πρωτάθλημα δεν έχει κατακτήσει η «αρμάδα» του ΠΑΟ.

Βασικά, όχι τους αδικούμε, διότι έχουν κατακτήσει το τρανό πρωτάθλημα της Α2. Μετρώντας τον στους τίτλους τους κανονικά!

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 21-7: Εύκολα ο Θρύλος στα ημιτελικά

Έβγαλαν λοιπόν το κόμπλεξ τόσων άκαρπων ετών, με το πρωτάθλημα Εφήβων που κατέκτησαν. Με τον Ολυμπιακό να χάνει απλά μία «μάχη», με 10-6. Οι πράσινοι έγραψαν χαρακτηριστικά: «1618… Δεν γινόταν αλλιώς!».

Αρχικά, μάλλον τους ξέφυγε ένα «ν» στο Δε. Αλλά αυτό είναι πταίσμα. Επίσης, αναφέρθηκε πως οι «πράσινοι» είχαν καρδιά πρωταθλητή. Πότε την απέκτησαν; Στα «σάλωνα» της Α2; Και το κείμενο κλείνει με το απίστευτο: «Επρόκειτο για τον 1618ο τίτλο του Συλλόγου ενώ ήταν ο 12ος επίσημος τίτλος για το τμήμα πόλο του ΠΑΟ». Μετρούν τις Ακαδημίες πανηγυρίζοντας μόνο σε τέτοιο επίπεδο.

Μιλάμε για γέλια…

Την ίδια ώρα φυσικά, όπου η Εθνική μας κατέκτησε ασημένιο μετάλλιο με πληθώρα αθλητών του Θρύλου. Όμως, ο ΠΑΟ είναι ο Σύλλογος που κατακτά τα πρωταθλήματα, σύμφωνα με τον ύμνο πάντα.