Ο Άλεν Παγένκ έκανε το δικό του σχόλιο για την ήττα με 3-2 από τον ΠΑΟ, αλλά και τον ένα βαθμό που πήρε η ομάδα.

Σε δηλώσεις προχώρησε ο Άλεν Παγένκ μετά την ήττα του Ολυμπιακού με ανατροπή από τον Παναθηναϊκό με σκορ 3-2. Ο ίδιος, δεν μπόρεσε να εξηγήσει τον λόγο που η ομάδα έχασε και τόνισε πως κοιτάζουμε πλέον τα επόμενα ματς.

Διαβάστε όσα είπε:

«Ξέραμε ότι θα ήταν ένα δύσκολο ματς, το περιμέναμε. Στα δύο πρώτα σετ, τους πιέσαμε πολύ και είχαμε καλή εικόνα στο ματς. Μετά δεν ξέρω… Ίσως άρχισαν να παίζουν καλύτερα. Η δική μας απόδοση έπεσε λίγο. Έτσι, ηττηθήκαμε με 3-2 σετ. Στο τέλος, όμως, κερδίσαμε έναν βαθμό.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (3-2): Ήττα στις… λεπτομέρειες – Τελειώνει τη σειρά στο Ρέντη ο Θρύλος!

Υπό αυτό το πρίσμα, αυτό είναι ως ένα σημείο θετικό, καθώς είναι ακόμα η αρχή της σεζόν. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να κοιτάξουμε μπροστά».