Δείτε φωτογραφίες από τον τρίτο τελικό της Handball Premier (ΑΕΚ - Ολυμπιακός)

Ολυμπιακός: Στο 2-1 βρίσκεται, πλέον, η σειρά των τελικών του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Η ομάδα χάντμπολ Ανδρών του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα με 26-23 από την ΑΕΚ, ως φιλοξενούμενη στη Χαλκίδα, στον τρίτο τελικό του πρωταθλήματος, με τη σειρά να οδηγείται σε τέταρτο παιχνίδι.

Ολυμπιακός – Σαμπαντέλ Live Streaming: Δείτε ζωντανά τον τελικό εδώ

Στο κλειστό Κανήθου «Τ. Καμπούρης», ο Θρύλος «πλήρωσε» το νωθρό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, αφού βρέθηκε πίσω με έξι γκολ και παρότι μείωσε σε 25-23 δύο λεπτά πριν από το φινάλε, δεν τα κατάφερε και γνώρισε την πρώτη ήττα από τους «κιτρινόμαυρους» στη σειρά των τελικών της Handball Premier.

Οι «ερυθρόλευκοι» κοιτάζουν ήδη τον τέταρτο τελικό, την επόμενη Δευτέρα (23/5) στη Χαλκίδα, όπου με τον κόσμο στο πλευρό τους, θα έχουν μια δεύτερη ευκαιρία να κατακτήσουν το πρωτάθλημα.