Ο Ολυμπιακός Β' έχει σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία, εφόσον το γκολ της ισοφάρισης των γηπεδούχων προήλθε από καθαρό φάουλ στον Μπα.

Ο Ολυμπιακός Β αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 απέναντι στην Παναχαϊκή για την 11η αγωνιστική της Super League 2. Θα μπορούσε μάλιστα να είχε πάρει και την νίκη.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν νωρίς, στο 11ο λεπτό μετά από γκολ του Αλγκασίμ Μπα. Ωστόσο ο διαιτητής Μπακογιάννης είχε άλλα σχέδια.  Δεν είδε το πεντακάθαρο φάουλ πάνω στον Μπα, από το οποίο ξεκίνησε η φάση της ισοφάρισης των γηπεδούχων στο 92ο λεπτό του αγώνα.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Η Παναχαϊκή ισοφάρισε με τον Μπαρέ, ωστόσο το γκολ δεν θα έπρεπε να έχει μετρήσει. Όπως θα δείτε στο παρακάτω βίντεο, υπάρχει ξεκάθαρο φάουλ και ο διαιτητής είναι ακριβώς μπροστά στη φάση. Ξεκάθαρο και μάλιστα επικίνδυνο μαρκάρισμα, που… «διέφυγε» του Μπακογιάννη, στερώντας το τρίποντο από τους «ερυθρόλευκους».