Ευρεία νικη για τον Θρύλο με εξαιρετικό Μπρίνιτς

Άνετη επικράτηση για τον Θρύλο. Στην αναμέτρηση Ολυμπιακός Β’ – Γιούχτας, με τους παίκτες των ερυθρολεύκων να επικρατούν με 3-1 εντός έδρας.

Από νωρίς οι ερυθρόλευκοι πήραν κεφάλι στο σκορ. Ο Κωστούλας με μια ατομική ενέργεια, έφτασε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, σούταρε με δύναμη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο 20ο λεπτό.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Έξι λεπτά αργότερα. Πέναλτι για τον Θρύλο. Ο Αλγκασίμ Μπα από την άσπρη βούλα είναι ο σκόρερ του 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν όλο για τον Ολυμπιακό. Που έδειχνε πως πάει για άνετη επικράτηση.

Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό. Με τους παίκτες του Θρύλου να κυριαρχούν στο γήπεδο.

Άμεσα, στο 53ο λεπτό, ο Μπρίνιτς μπήκε για άλλη μία φορά απ’ τα αριστερά και με πλασέ από πλαγιά θέση έγραψε το 3-0.

Οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν άλλο ένα πέναλτι λίγα λεπτά αργότερα. Όμως ο  Μαρίνος ανέλαβε την εκτέλεση και αστόχησε στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Αυτό που κατάφερε ο Γιούχτας ήταν να μειώσει σε 3-1. Ο Κωστανάσιος με μια εξαιρετική μπαλιά βρήκε τον Λώλη που με πλασέ απ’ το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό 3-1 αφήνει ικανοποιημένους τους ερυθρόλευκους. Που έβαλαν άλλο ένα σημαντικό τρίποντο στο σακούλι. Να σημειωθεί πως ο Μπρίνιτς σημείωσε εξαιρετική εμφάνιση και ήταν ένας εκ των διακριθέντων στο ματς.