Τρίτο διαδοχικό παιχνίδι του Ολυμπιακού, όπου η ομάδα πηγαίνει στα αποδυτήρια έχοντας το υπέρ προβάδισμα με 2-0.

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Ιωνικό για τη 16η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1. Χάρις σε γκολ των Μπακαμπού και Φορτούνη στο πρώτο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 2-0 κα πανηγύρισαν μία πολύ σημαντική νίκη, η οποία ήταν δεύτερη στη σειρά.

Η εικόνα των «ερυθρόλευκων» στα τελευταία παιχνίδια είναι όλο και καλύτερη, δείγμα της πολύ καλής δουλειά που έγινε στην Ισπανία και τη χειμερινή προετοιμασία. Ένα πολύ ενδιαφέρον στατιστικό, είναι ότι ο Θρύλος στα τελευταία τρία παιχνίδια, έχει καταφέρει να πάρει στο ημίχρονο το προβάδισμα με σκορ 2-0.

Το νέο τραγούδι του NiVo για το ευρωπαϊκό του Θρύλου κυκλοφόρησε! (audio)

Ένα εξαιρετικό σερί που δείχνει ότι η ομάδα μπαίνει πολύ δυνατά στις αναμετρήσεις της και προσπαθεί από νωρίς να «καθαρίσει» το ματς.