Ο Ολυμπιακός, κατά τη διάρκεια του αγώνα στην Πόλη, επί της Εφές, έκανε αρνητικό ρεκόρ στην τελευταία περίοδο.

Ο Ολυμπιακός, μπορεί να μην τα κατάφερε επί της Αναντολού Εφές και να ηττήθηκε για την 10η αγωνιστική, όμως έγραψε και αρνητικό ρεκόρ.

Συγκεκριμένα, πέτυχε μόλις 3 πόντους στην τελευταία περίοδο του ματς, αποτελώντας αρνητική συγκομιδή στο θεσμό.

Δημοσίευμα «Βόμβα» για τον Θρύλο: «Έκλεισε τον Κίναν Έβανς ο Ολυμπιακός…»

Αυτή η επίδοση είναι η χειρότερη στη διοργάνωση, ενώ για την ομάδα μας η προηγούμενη χειρότερη ήταν οι 5 πόντοι στο 4ο δεκάλεπτο με την Κάχα Λαμποράλ στις 12/12/07, όπως και οι 6 πόντοι που είχε πετύχει επί της Μπαρτσελόνα στην εντός έδρας ήττα με 55-76 (31/01/19).