Ο Ολυμπιακός Κ15 επικράτησε 2-1 εκτός έδρας του Παναθηναϊκού, για το πρωτάθλημα της Super League Κ15 και προκρίθηκε στο Final Four του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός Κ15, πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση, νίκησαν 2-1 εκτός έδρας, την αντίστοιχη ομάδα του Παναθηναϊκού και προκρίθηκαν στο Final 4 του πρωταθλήματος της Super League Κ15.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ, όταν μετά από ομαδική προσπάθεια η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Σεφερλή, ο οποίος έκανε τη σέντρα και ο Λαζαρίδης με ωραίο τελείωμα έκανε το 0-1.

Σεζόν τέλος για Μπιανκόν

Ο Παναθηναϊκός απάντησε άμεσα, καθώς μόλις 3 λεπτά μετά ο Σταμένης με σουτ έκανε το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές και στο 60ο λεπτό ο Γούσιος, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χρηστίδη, διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Έτσι, οι παίδες του Θρύλου ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στη φάση των ομίλων και προκρίθηκαν στο Final Four, περιμένοντας να μάθουν τους αντιπάλους τους.