Οι φάσεις και τα γκολ από το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του Ολυμπιακού επί πολωνικού εδάφους, με αντίπαλο την Χάποελ Μπερ Σεβά

Απεσταλμένος στην Πολωνία: Κωνσταντίνος Τούμπανος

Ισόπαλος με 2-2 αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός κόντρα στην Χάποελ Μπερ Σεβά στο δεύτερο του φιλικό παιχνίδι επί πολωνικού εδάφους.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Από την «ερυθρόλευκη» πλευρά τα γκολ πέτυχαν οι Φιορίν Ντουρμισάι με κεφαλιά στο 28ο λεπτό και Ματιέ Βαλμπουενά με πέναλτι στο τέλος του αγώνα.

Οι ποδοσφαιριστές του Πέδρο Μαρτίνς έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο ανά τακτά χρονικά διαστήματα, ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο δεν παίχτηκε ματς λόγω του σκληρού παιχνιδιού των παικτών της Χάποελ.

Δείτε ΕΔΩ τα στιγμιότυπα από το φιλικό των «ερυθρόλευκων» με την Χάποελ Μπερ Σεβά.