Ο Κάρλος Καρβαλιάλ έχει δείξει τη προτίμησή του στον Φραν Ναβάρο για τη θέση του κεντρικού επιθετικού της ενδεκάδας του Ολυμπιακού.

Ο Κάρλος Καρβαλιάλ έχει δείξει τη προτίμησή του στον Φραν Ναβάρο για τη θέση του κεντρικού επιθετικού της αρχικής ενδεκάδας του Ολυμπιακού κατά τη περίοδο που ο εταίρος βασικός σέντερ φορ της ομάδας, Αγιούμπ Ελ Κααμπί έλειπε στο κύπελλο εθνών Αφρικής με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Μαρόκου που ωστόσο αποκλείστηκε στη φάση των 16 από τη Νότια Αφρική (30/01, τελικό σκορ 0-2), πράγμα που σημαίνει ότι ο ποδοσφαιριστής επέστρεψε στην Ελλάδα και είναι διαθέσιμος για το κρίσιμο αιώνιο ντέρμπι απέναντι στον Παναθηναϊκό (04/02, 21:00, “Λεωφόρος”, 21η αγωνιστική ελληνικού πρωταθλήματος) που θα ορίσει το κατά πόσο ο Θρύλος θα συνεχίσει να βρίσκεται εντός της κούρσας της διεκδίκησης του φετινού τίτλου.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ισπανός επιθετικός που παίζει ως δανεικός μέχρι το καλοκαίρι στους Πειραιώτες από τη Πόρτο έχει συμμετοχή σε 552 λεπτά σκοράροντας 3 γκολ από τότε που ήρθε στο μεγάλο λιμάνι, την ίδια στιγμή που οι δύο άλλοι στράικερ του συλλόγου, ο Στέφαν Γιόβετιτς και ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί, έχουν βρεθεί στο γήπεδο για συνολικά 513 (έχει βρει 3 φορές τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα) και 358 (έχει σημειώσει 4 τέρματα) λεπτά αντίστοιχα.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!