Η Νότιγχαμ έσωσε τον βαθμό απέναντι στην Μπέρνλι (1-1) και διατηρήθηκε στην 8άδα της Premier League. Ντεμπούτο με γκολ για τον Χάντσον-Οντόι.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ ερχόταν με φόρα μετά τη μεγάλη νίκη επί της Τσέλσι μέσα στο Λονδίνο όμως δεν μπόρεσε να συνεχίσει το σερί.

Η ομάδα του Στιβ Κούπερ έμεινε στην ισοπαλία με την Μπέρνλι στο Σίτι Γκράουντ για την 5η αγωνιστική της Premier League.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Αμντούνι στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην επανάληψη ωστόσο, ο Χάντσον-Οντόι έδωσε τον βαθμό γράφοντας το τελικό 1-1 στο 61′. Αυτό ήταν μάλιστα το πρώτο τέρμα του νέο μεταγραφικού αποκτήματος της Νότιγχαμ, σκοράροντας στο ντεμπούτο του.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ: Τέρνερ, Έινα, Γουόραλ, Μακένα, Μοντιέλ (53′ Ταβάρες), Μανγκαλά (71′ Γέιτς), Σανγκαρέ, Ελάνγκα, Χάντσον-Οντόι (71′ Οριγκί) Γκιμπς-Γουάιτ, Αβονίγι (88′ Γουντ)

ΜΠΕΡΝΛΙ: Τράφορντ, Ρόμπερτς, Αλ-Νταχίλ, Μπάγερ (88′ Ντελκρουά), Τέιλορ, Κάλεν, Μπράουνχιλ, Γκούντμουντσον (65′ Ζαρούρι), Αμντούνι (65′ Μπέργκε), Κολεόσο (76′ Τρέζορ), Φόστερ