Στις καθυστερήσεις κατάφερε να πάρει τη νίκη, η αντίπαλος του Ολυμπιακού για τα προκριματικά του Champions League, Ομόνοια.

Με σκορ 2-1 επικράτησε επί της ΑΕΚ Λάρνακας, η αντίπαλος του Ολυμπιακού για τα προκριματικά του Champions League, Ομόνοια.

Η ομάδα της Λευκωσίας κατάφερε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του α΄ημιχρόνου χάρη σε τέρμα του Τζιόνη, για να φέρει το ματς στα ίσα για την ΑΕΚ Λάρνακας ο Τούγιολς στο 68΄. Η Ομόνοια κατάφερε να πάρει τη νίκη χάρη σε γκολ του Κίκο στο 90΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Για την Ομόνοια αγωνίστηκαν οι: Κυριακίδης, Κίκο, Ντούρις (69′ Σένε), Τζιόνης, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μαυρίας, Λοΐζου, Χαραλάμπους, Βενιζέλου, Ασαντέ (57′ Κακουλής, 90′ Λανγκ).