Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, αγχώθηκε απέναντι στην άσημη Γκιρεσούνσπορ

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, είχε ανοίξει το σκορ στο με τον Καντιόγλου, ενώ στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου είχε κάνει το 2-0 με τον Μεσούτ Οζίλ.

Στο 2ο λεπτό ο Ρόσι βρήκε τον Καντίογλου στο δεύτερο δοκάρι και ο νεαρός Ολλανδός με προβολή άνοιξε το σκορ. Στο 33′, ο έφτασε κοντά στο 2-0, όμως, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων απέκρουσε εντυπωσιακά.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Αξίζει να σημειώσουμε ότι αυτό δεν είναι το τελευταίο παιχνίδι της Φενέρ πριν το ματς της ερχόμενης Πέμπτης (30/9) με τον Ολυμπιακό, καθώς την ερχόμενη Κυριακή (26/9), η ομάδα του Βίτορ Περέιρα θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Χατάγιασπορ για το πρωτάθλημα.

Φενέρμπαχτσε (Βίτορ Περέιρα): Μπαγιντίρ, Κιμ, Αζίζ (60′ Νόβακ), Σάλαι, Οσάγι Σάμουελ, Γιάντας (46΄Κρέσπο), Λουίζ Γκουστάβο, Καντιόγλου (73΄Γκουμουσκάγια), Οζίλ, Ρόσι (60΄Μπερίσα), Βαλένσια (81΄Πέλκας).